Co warto wiedzieć o brytfannach?

Każda nowoczesna kuchnia powinna być nie tylko estetyczna, ale również praktyczna. Dlatego tak ważne jest, aby dobierać wysokiej jakości sprzęt oraz akcesoria, które sprawią, że pobyt w kuchni stanie się przyjemnością. Bez wątpienia jednym z takich sprzętów jest brytfanna. Jest to wyjątkowo uniwersalne naczynie, które ze względu na swoje właściwości może posłużyć do przygotowania wyjątkowo dużej ilości dań. Co warto wiedzieć?

Bogata oferta od producentów

Współcześnie na rynku dostępnych jest wiele rodzajów brytfann, które różnią się od siebie nie tylko kształtem, ale również się materiałem wykonania, czy też rodzajem zastosowanej powłoki wewnętrznej. Wszystko to sprawia, że podjęcie prawidłowej decyzji może przysporzyć nieco kłopotów. Szczególnie osobom, które nie posiadają dużego doświadczenia w przygotowywaniu potraw z pomocą brytfanny. Na co należy zwrócić szczególną uwagę? Jaki rodzaj naczynia będzie najlepszym rozwiązaniem?

Modele otwarte i modele z pokrywą

Znakomita większość dostępnych naczyń sprzedawana jest z pokrywą, która pozwala na zatrzymanie pary wodnej wewnątrz naczynia. Niemniej jednak na rynku dostępne są również modele otwarte, które ze względu na brak pokrywy pozwalają na m.in. swobodne podlewanie pieczeni oraz innych dań. Warto jednak mieć na uwadze, że znacznie praktyczniejszym rozwiązaniem są brytfanny z pokrywą. Koniec końców przygotowując pieczeń, pokrywę zawsze można zdjąć przed umieszczeniem naczynia w piekarniku.

Odpowiedni materiał wykonania

Tak, jak zostało napisane wyżej, współcześnie producenci zaoferować mogą brytfanny wykonane z różnorodnych materiałów. W zależności od tego, z jakiego materiału wykonane zostało naczynie odznacza się ono nieco innymi właściwościami. Współcześnie do najczęściej wykorzystywanych materiałów zaliczyć można aluminium, szkło żaroodporne, żeliwo, ceramikę oraz stal. 

Jednak na popularności zyskują także naczynia wykonane z silikonu. Dlatego przed ostatecznym zakupem warto zastanowić się nad właściwościami poszczególnych materiałów i na podstawie tej wiedzy podjąć ostateczną decyzję. Nie mniej istotny jest również rodzaj zastosowanej powłoki wewnętrznej.