Co warto wiedzieć przed zakupem zaparzacza do kawy?

Większość ludzi zaczyna dzień od wypicia aromatycznej kawy. Każdy amator tego naparu chce, by był on nie tylko pobudzający, ale również jak najbardziej aromatyczny. Co zrobić w przypadku, gdy nie ma możliwości wstawienia ekspresu do kuchni? Wówczas warto zdecydować się na zakup zaparzacza do kawy.

Najpopularniejsze rodzaje zaparzaczy

Na rynku dostępne są różne rodzaje zaparzaczy do kawy. Różnią się one nie tylko wyglądem, ale również sposobem przygotowania aromatycznego napoju. Od wielu lat dużą popularnością cieszą się drippery do kawy, czyli przelewowe zaparzacze. Kształtem przypominają filtr do kawy, przez który przepuszczany jest napój. Drippery działają stosunkowo powoli, przygotowanie naparu zajmuje kilka-kilkanaście minut, jednakże gotowa kawa jest aromatyczna i bardzo smaczna. 

Warte uwagi są również ciśnieniowe zaparzacze. W tym przypadku przygotowanie kawy przebiega dużo sprawniej, niż podczas używania dripperów. Te urządzenia wykorzystują ciśnienie powietrza. Coraz większą popularność zyskują również elektryczne zaparzacze do kawy. Podczas przygotowywania naparu urządzenie jest podłączone do prądu, a korzystanie z niego nie wymaga dużej uwagi osoby przygotowującej kawę, dzięki czemu używanie go wiąże się z dużą wygodą.

Co jeszcze wziąć pod uwagę?

Jak wybrać zaparzacz do kawy? Po wybraniu rodzaju urządzenia warto wybrać odpowiedni rozmiar. Dostępne są akcesoria umożliwiające jednoczesne przygotowanie zaledwie dwóch filiżanek kawy, nie brakuje też takich, w których można zrobić kilka szklanek tego gorącego napoju. Wielkość należy dopasować do indywidualnych potrzeb.

Poszukując idealnego zaparzacza do kawy dobrze zwrócić uwagę również na to, by stylem pasował do wystroju kuchni. Na rynku można znaleźć urządzenia wykonane z różnych materiałów, występują również w wielu kolorach. Najchętniej wybierane są modele białe, czarne oraz srebrne, jednak nie brakuje również odważniejszych propozycji, na przykład w odcieniach fioletu, różu czy pastelowych barwach. Dzięki takiej różnorodności każdy znajdzie zaparzacz dla siebie.