Jak wybrać tarkę do warzyw na prezent

Jeśli decydujemy się na kupienie tarki do warzyw na prezent, musimy znać upodobania osoby, którą chcemy tą tarką obdarować. Być może ta osoba sama podpowiedziała nam, jakiej tarki jej brakuje. Jeśli nie, zróbmy dyskretny wywiad w tej sprawie. Może po prostu chciałaby taką, jaką miała dotychczas, a może lepszą?

Jak wybrać tarkę do warzyw na prezent, by się spodobała?

Jeśli wiemy, że prezent w postaci tarki do warzyw jest idealny, postarajmy się o kupienie takiej, która znacznie poprawi komfort pracy osobie obdarowanej. Jeżeli chcemy tarkę do warzyw sprezentować babci, z pewnością najlepsza okaże się elektryczna.

Dzięki tarce na prąd babcia nie będzie musiała się męczyć, by utrzeć sobie warzywa na surówkę. Wystarczy, że obierze np. korzeń marchewki i wrzuci ją do lejka włączonej tarki elektrycznej. Maszyna zetrze marchewkę bez wysiłku i w szybkim tempie.

Jaką tarkę do warzyw sprezentować młodej mamie?

Kobieta, która ma małe dziecko w wieku pół roku do 2 lat, z pewnością będzie potrzebować tarki do ścierania jabłek i warzyw (zwykle korzeniowych) na miazgę. Koniecznie więc tarka do warzyw musi mieć drobniutkie oczka jak te tutaj w ostry-sklep, dzięki którym starte owoce i warzywa przybiorą formę papki.

Starsze dziecko, w wieku przedszkolnym, nie musi mieć już rozdrabnianych na pełną miazgę warzyw ani owoców. Rośliny na surówkę mogą zostać starte na tarce o większych oczkach. Przybiorą wówczas formę wiórków, które dziecko bez problemu pogryzie.

Czy tarka do warzyw służy tylko do warzyw?

Głównym przeznaczeniem tarek są oczywiście warzywa. Jednak mogą one służyć do rozdrabniania także owoców (o wiele miększych niż warzywa). Świetnie się też przydadzą do starcia sera żółtego, a także prasowanego w kostkę twarogu.

Dzięki tarce do warzyw utrzemy gotowane na twardo jajka, buraczki na ćwikłę, chrzan, surowe pieczarki, a także tabliczkę czekolady. Starte herbatniki do deseru, czy sucha bułka na panierkę do smażonych kotletów, to również może być dziełem tarki do warzyw.

Zatem tarka taka może być wspaniałym prezentem dla każdej osoby, która lubi przygotowywać wiele potraw w wersji rozdrobnionej. Jeśli wykonuje tego dużo i chciałaby usprawnić swoją pracę przez tarkę elektryczną, taką właśnie jej sprezentujmy. Jeśli natomiast marzy o oszczędnościach prądu, dajmy jej w prezencie tarkę ręczną.