Kupujemy idealną deskę do krojenia

Deska do krojenia uważana jest za jeden z najbardziej podstawowych i jednocześnie najbardziej przydatnych dodatków do kuchni. To w końcu ona umożliwia krojenie, a tym samym przygotowywanie najważniejszych potraw. Problem tylko w tym, że pomimo ogromnej popularności desek do krojenia, mało kto jest w stanie powiedzieć, jaką wybrać. Jak wybrać deskę do krojenia, aby spełniała wszystkie oczekiwania?

Wybieramy kształt

Podstawową sprawą podczas wybieranie deski, jest jej kształt. Ma to ogromne znaczenie, ponieważ kształt determinuje to, jak wygodnie będzie się jej używało, a także co będzie można na niej kroić. Przede wszystkim polecane są prostokątne deski, lecz dużą popularnością cieszą się również modele okrągłe. Są one bardzo mocno polecane np. do krojenia i podawania na nich serów, ponieważ wyglądają to po prostu bardzo estetycznie.

Wybieramy materiał wykonania

Oprócz jednak kształtu deski niezwykle ważne jest także to, z jakiego będzie ona wykonana materiału. Przekłada się to na wiele najróżniejszych spraw czysto użytkowych. Począwszy od wagi takiej deski, po jej wytrzymałość, a także wygląd. Czym zatem charakteryzują się podstawowe modele?

Nie da się ukryć, że zdecydowanie największą popularnością cieszą się deski plastikowe. Swoją pozycję zawdzięczają przede wszystkim bardzo niskiej cenie, więc każdy ma takich desek nawet po kilka sztuk.

Kolejnym bardzo często wybieranym modelem są deski szklane. Ich największą wadą jest oczywiście dość duża podatność na uszkodzenie, lecz nie da się ukryć, że przykuwają one wzrok i są naprawdę bardzo atrakcyjne od strony wizualnej.

Pomimo jednak tego, że deski plastikowe są bardzo tanie, a te szklane bardzo nowoczesne, to jednak zdecydowanie najlepszym modelem jest deska do krojenia wykonana z drewna. Materiał ten jest naprawdę niezwykle ładny i estetyczny, więc pasuje do każdej kuchni. Co więcej, jest to deska bardzo mocna, więc nie straszne jej są nie tylko upadki i uderzenia o podłogę, lecz również intensywne krojenie nie pozostawi na jej powierzchni żadnego wyraźnego śladu.

Wszystkie wymienione w artykule modele odnajdziesz w ostry-sklep.pl – kliknij w link i przekonaj się sam!