Jak wybrać wok kuchenny?

Koniecznie należy zdawać sobie sprawę, że wok zaliczany jest do naczyń wielofunkcyjnych. Godny uwagi jest fakt, że produkt może bez żadnego problemu zastąpić nie tylko i wyłącznie komplet patelni, ale również garnków. Jak wybrać wok kuchenny? Czym dokładnie powinno charakteryzować się omawiane naczynie?

Wielofunkcyjność w wydaniu chińskim

Warto wiedzieć, że Chińczycy wykorzystują wok zarówno do klasycznego smażenia, jak i gotowania na parze czy smażenia na głębokim tłuszczu. Należy zaznaczyć, że produkt jest także stosowany do podgrzewania produktów obtoczonych ciastem czy duszenia. Osobom, które zatem wprowadzają się dopiero do nowego mieszkania i zastanawiają się nad wyposażeniem kuchni, rekomendowane jest zaopatrzenie się w takiego woka – https://ostry-sklep.pl/woki. Naczynie zastąpi nie tyko garnki, ale również patelnie. Można również zaoszczędzić energię. 

Chropowatość ścianek

Należy mieć świadomość, że najbardziej istotne w przypadku omawianego woka będzie tworzywo, z jakiego został wykonany przez producenta. Można bowiem bez żadnego problemu zdecydować się na żeliwną lub stalową wersję. Koniecznie trzeba zdawać sobie sprawę, że cienkie blachy pokryte emaliami mogą nie zdać egzaminu w przypadku tradycyjnego chińskiego gotowania. Godny uwagi jest bowiem fakt, że chropowate ścianki będą zdecydowanie ułatwiały gotowanie. 

Na jaki materiał warto się zdecydować? 

Jak wybrać wok kuchenny? Warto wiedzieć, że obecnie dostępne są żeliwne, ceramiczne i stalowe woki. Osoby, które są zainteresowane zaopatrzeniem się w produkt, którego będą używać zamiennie z patelnią powinny zdecydować się na stal węglową. Jest ona bowiem najbardziej uniwersalna. 

Z kolej użytkownikom mającym w planach zakup osobnego naczynia przeznaczonego do gotowania i smażenia rekomendowane jest zastanowienie się nad duetem stal + żeliwo. Nie można oczywiście zapomnieć o pokrywce. W ten sposób możliwe będzie nie tylko gotowanie pysznych zup, ale również duszenie. Oczywiście nie można sugerować się tylko i wyłącznie ceną. Zdecydowanie lepszym parametrem będzie postawienie na stosunek ceny do jakości.